Ubytování, hotely, penziony - informace

Bešeňová - místo pro relaxaci i aktivní odpočinek

ubytovani besenova

Malá slovenská obec Bešeňová leží na břehu řeky Váh v jižní části Liptovské kotliny. Nejbližší větší město Liptovský Mikuláš je od Bešeňové vzdáleno asi jen 17 km. Celá tato oblast patří mezi nejvyhledávanější lokality na Slovensku a to hned z několika důvodů. Podívejte se na ubytování Bešeňová a udělejte si zde krásnou rodinnou dovolenou.

Velkým turistickým lákadlem je nejen zdejší termální voda, nabízí se zde také velké množství možností pro aktivní odpočinek celé rodiny. Asi největším hitem je zde Thermal park Bešeňová, ve kterém se nachází bazény s termální léčivou vodou, několik tobogánů či welness zařízení.

Okolí Bešeňové je zase protkáno hustou sítí cyklostezek, kterou ocení všichni milovníci kol či kolečkových bruslí. Ideálním tipem pro výlet na těchto dopravních prostředcích je asi 13 km vzdálená obec Vlkolínec, ve které můžete navštívit hned několik památek zařazených do UNESCa. Nedaleko se nachází také úpatí hor Nízkých i Vysokých Tater, Velké Fatry nebo Chočských vrchů.

Další tipy na ubytování

Ubytování na Slovensku se dá lehce sehnat i bez přechozí rezervace

ubytovani na slovensku

Lesní cesty, na kterých se vám může stát, že potkáte medvěda, krásné hory, termální koupaliště. To je jen náhodný výběr přírodních atrakcích, s nimiž se může pyšnit náš jihovýchodní soused - Slovensko. Země, která je pro nás Čechy velmi oblíbenou. Ještě aby ne, když jsme ještě prakticky nedávno dohromady tvořili jeden stát. V minulých letech sem ročně v průměru zavítalo 600 000 Čechů.


A není se co divit. Lákavé už je samotné ubytování na Slovensku, a to hned z několika důvodů. Najít zde můžete spoustu útulných horských chat a rodinných penzionů stejně jako i několikahvězdičkové rezorty, v nichž se každý návštěvník cítí naprosto výjimečně.


Právě podzim je skvělým obdobím pro návštěvu také právě proto, že ubytování se na Slovensku dá sehnat velmi snadno i bez předchozí rezervace. Největší nápor turistů tu zažívají v létě a pochopitelně v zimě, kdy se rozjíždí lanovky a do Tater se sjíždí milovnící zimních sportů z celé Evropy.

Najděte si ubytování Luhačovice

ubytování Luhačovice

Luhačovice patří k nejkrásnějším moravským městům. Jedná se o lázeňské město, které láká na svou bohatou historii a minerální prameny. Luhačovice jsou právě díky minerálním pramenům tolik proslulé. Pokud si najdete v Luhačovicích ubytování, můžete zde zůstat několik dní a užít si ojedinělou atmosféru. A co vás zde čeká?

Pokračovat ve čtení

Prodloužený víkend v Luhačovicích

penzion Luhačovice

Luhačovice jsou čtvrté největší lázně na českém území. Současně se jedná o nejvíce navštěvované lázně Moravy. Vznikly před více než 300 lety. Nabízí se vám hotel, apartmán i penzion Luhačovice. Je pouze na vás, kterou variantu ubytování zvolíte. A proč zůstat v Luhačovicích několik dní?

Pokračovat ve čtení