Ubytování, hotely, penziony - informace

Najděte si ubytování Luhačovice

ubytování Luhačovice

Luhačovice patří k nejkrásnějším moravským městům. Jedná se o lázeňské město, které láká na svou bohatou historii a minerální prameny. Luhačovice jsou právě díky minerálním pramenům tolik proslulé. Pokud si najdete v Luhačovicích ubytování, můžete zde zůstat několik dní a užít si ojedinělou atmosféru. A co vás zde čeká?

Luhačovice se nachází na jihu Moravy a rozprostírají se na hranici Slovácka a Valašska. V okolí města se nachází zalesněné kopce a zdejší příroda patří k hlavním turistickým atrakcím. Pokud vás láká historie, čekají na vás památky – kostel Svaté rodiny, zámecká kaple sv. Josefa či kaple Panny Marie.

Léčivé minerální prameny

Jak jsme již na začátku článku uvedli, hlavními symboly Luhačovic jsou zdejší minerální prameny. Vyvěrá jich zde celkem čtrnáct. Minerální prameny jsou bohaté na oxid uhličitý a využívají se k léčebným procedurám – kúrám, inhalacím, koupelím a podobně. Nejoblíbenější prameny jsou Vincentka, Aloiska, Ottovka, pramen Dr. Šťastného a pramen Sv. Josefa. Tyto prameny můžete také ochutnat.

Výlety v okolí

  • Zámek Buchlovice – proslulé barokní šlechtické sídlo
  • Lešná – nachází se zde zoologická zahrada
  • Hrad Buchlov – poklad z 13. století
  • Baťův kanál – vyhlídkové plavby a vodní turistika

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit