Ubytování, hotely, penziony - informace

Montáž protipožárních dveří od konzultace po servis

Dnes se budeme zabývat požárem, ne však jeho příčinou ale spíše tím, jak se zachovat, pokud začne hořet. Takže si řekneme pár rad od ohlášení požáru a o tom, jak si chránit zdraví své a blízkých, když už oheň vypukne. Nejdůležitější je si uvědomit, že se nejedná pouze o plameny, které nás mohou usmrtit, ale také o velmi toxické zplodiny.

protipožární dveře Spedos

Co dělat, když začne hořet doma!

V první chvíli, kdy si uvědomíte, že se domácností line kouř je nutné jednat velmi rychle, avšak s rozvahou. Pokud je to například začínající požár, musíte jej hasicím přístrojem uhasit, v opačném případě byste měli zamezit šíření požáru do dalších místností. Dalším případem může být situace, kdy jste v pokoji, do něhož se dostává hustý kouř a vy jen odhadujete příčinu a rozsah. V tu chvíli ihned volejte tísňovou linku 150.

Jak se bezpečně pohybovat v zakouřeném prostředí?

Při prvotním dusivém pocitu je nutné chránit své dýchací cesty před vniknutím toxického a štiplavého dýmu z požáru. Najděte tedy kus látky, kterou si budete přidržovat přes nos a ústa. Nejlepší možná varianta je navlhčení tohoto kusu látky nebo textilu. Pohybujte se pouze při zemi, kde je nejlepší viditelnost a zároveň nejmenší hustota kouře. V žádném případě hasiči nedoporučují rozsvěcovat světla nebo zapalovat svíčky, hrozí exploze plynu.
Nacházíte-li si se v přízemí domu, opusťte objekt oknem, je nutné zkontrolovat, zda je to bezpečné.

Jak se chovat, když se únikovou cestou valí kouř?

Existuje hned několik "rad", jak postupovat v případě, kdy jste odkázání na jedinou únikovou cestu, ale naneštěstí se z ní valí kouř a vy nevíte, co se odehrává za těmi dveřmi. Je nutné dveře nikdy hned neotevírat, musíte se přesvědčit, zda za dveřmi není oheň. To uděláte tak, že hřbetem ruky vyzkoušíte od spodu dveří do výšky kliky, zda nejsou horké. Někdy se doporučuje opatrně sáhnout na kovovou kliku. V případě, že dveře nejsou horké, opatrně je na cca 15 cm otevřete a pokračujte dál do vedlejší místnosti. Pokud jsou horké, pravděpodobně je za dveřmi požár a protipožární dveře Spedos neotevíráme!

protipožární dveře Spedos

Jste-li uvězněni za dveřmi, musíte co nejdokonaleji utěsnit otvor mezi dveřmi a podlahou, aby k vám kouř a žár nemohl. V další fázi je potřebné dát o sobě vědět, nejlépe voláním z okna, balkónu nebo bouchání do topení a stěn. Další užitečnou radou je vyvěšení bílého prostěradla nebo velkého kusu látky do okna, tím pomůžete hasičům lokalizovat místo požáru. Jakmile se k vám odstanou hasiči, je dobré jim poskytnout nezbytné informace o počtu lidí a zvířat v domácnosti. Na závěr jen, do hořící budovy bychom se neměli vracet.

Výrobce kvalitních protipožárních uzávěrů

Nevíte-li, kde hledat kvalitní protipožární vrata, oslovte společnost SPEDOS, která má dlouhodobé zkušenosti s výrobou, montáží a servisem personálních i průmyslových protipožárních uzávěrů. Technici společnosti vám také nabídnou bezplatné konzultace.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit