Ubytování, hotely, penziony - informace

Epoxidové nátěry na betonovou podlahu

Epoxidová pryskyřice je syntetický polymerní produkt. V netvrzené formě je tavitelná a rozpustná. Po vytvrzení se pryskyřice stává infuzní a nerozpustnou. Povlaky z epoxidové pryskyřice jsou vodotěsné a odolné proti vlhkosti. Vykazují odolnost vůči povětrnostním podmínkám a většině chemických látek a také schopnost vybíjet elektrostatické náboje. Epoxidová pryskyřice je sklovitá a mechanicky odolná, má také velmi dobrou přilnavost k různým substrátům. Epoxidové nátěry na beton jsou poměrně oblíbené řešení.

 

Aplikace epoxidových nátěrů

Epoxidová pryskyřice se používá k výrobě laminátů - kompozitů vyztužených skelnými vlákny, např. Trupů jachet. Je důležitou součástí barev a laků, lepidel, tmelů a tmelů. Je také základní součástí průmyslových podlah, které se již delší dobu vyrábějí v rodinných domech, nejen v garáži nebo kotelně, ale také v obývacím pokoji. Epoxidové nátěry se aplikují poměrně snadno.


Výhody epoxidových nátěrů:

  • estetické hodnoty,
  • snadno se udržují v čistotě
  • žádné klouby nebo štěrbiny,
  • fungují i na podlahovém vytápění.

Nevýhody epoxidové podlahy:

  • vzhled škrábanců,
  • snadné zašpinění,
  • žloutnutí pod vlivem UV paprsků

Epoxidové nátěry na podlahu


Epoxidové nátěry jsou ideální pro moderní interiéry. Obvykle se vyrábějí ve velmi světlých odstínech šedé, dokonce i jako bílé. K epoxidové pryskyřici lze přidat barviva za vzniku barevných povlaků. Použití výplní z jemných kameniv (křemenný písek) nebo fólie umožňuje velmi dekorativní podlahu. Existují však epoxidové nátěry na beton, které se využívají v průmyslových halách či v garážích.
Pryskyřičné podlahy jsou odolné, velmi tvrdé a odolávají mechanickému poškození. Naproti tomu epoxidové nátěry se používají pouze uvnitř, protože jsou citlivé na UV záření a poměrně rychle podléhají procesům stárnutí pod vlivem světla (zbarvují žlutě). Aby se tomu zabránilo, horní vrstva může být vyrobena z polyuretanové pryskyřice.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit