Ubytování, hotely, penziony - informace

Aby se u vás hosté cítili jako doma

Poskytujete ve vašem bytě nebo domě krátkodobé ubytování, ale přijde vám, že se u vás vašim hostům moc nelíbí? Možná vám chybí pár důležitých věcí, které ubytování zpříjemňují. Co byste mohli vylepšit, aby se u vás lidem nejen líbilo, ale aby se také rádi vraceli?

 Pro přehlednost rozdělíme věci podle jednotlivých místností. Zaměříme se na následující:

  1. Předsíň
  2. Obývací pokoj
  3. Ložnice
  4. Kuchyně
  5. Koupelna

Divili byste se, kolikrát v těchto místnostech chybí i ty nejdůležitější věci. Mnohdy jsou to sice drobnosti, ale když se naskládají, mohou zážitek z pobytu zněpříjemnit.

Předsíň

Předsíně bývají často velmi zanedbané. Většinou uvidíte jenom věšák, zrcadlo a prostor pro boty. No, ale chybí botník. To by nemusel být problém, pokud provozujete krátkodobé ubytování, ale pokud u vás lidé bydlí třeba půl roku, je potřeba nějaký ten botník do předsíně pořídit. Může to být obyčejný skříňkový botník, nebo třeba botník lavice, na který si lidé mohou při obouvání sednout.

Obývací pokoj

Obýváky většinou bývají vybaveny docela dobře. Vždy najdete nějaký ten gauč nebo křesla, malý stolek a hlavně televizi. Abyste ale obývák ještě vylepšili, přidejte nějaký květináč, koberec a pár dekorací na zeď. Pokoj bude hned působit mnohem útulněji.

Ložnice

Ložnice je podobný případ jako obývací pokoj. Navíc zde lidé tráví většinou jenom noc, kterou navíc prospí. Stačí vám zde tedy moderní postel do ložnice, skříň na oblečení (na tu rozhodně nezapomínejte) a samozřejmě pár jednoduchých dekorací. Malým květináčem s rostlinkou neurazíte nikoho. Navíc se bude starat o to, aby byl v ložnici příjemný vzduch.

Kuchyně

Hlavně pokud provozujete krátkodobé ubytování, nemusíte kuchyni moc řešit. Hosté nejspíš budou během dne objevovat okolí a jíst budou v restauracích. Stačí vám tedy základní vybavení jako lednice, trouba, nebo indukční vařič. Pro dlouhodobé ubytování byste ale měli myslet i na další vybavení - nádobí, spotřebiče a podobně.

Koupelny

U koupelen nemusíte trávit čas dekorováním. Jde zde hlavně o to, aby byla čistá. Nikdo se nechce koupat ve špinavé vaně. Bonusové body u svých hostů získáte s čistými ručníky a vyhřívanými držáky - hlavně v zimě.

Toto je pouze úplně základní přehled toho, co by vám nemělo v pronajímaném bytě nebo domě chybět. Ze začátku je to sice docela velká investice, ale ta se vám v budoucnu určitě vrátí.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit